Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2297505

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Odliczamy godziny do uroczystości dożynkowych.

Jutro, 28 sierpnia 2021 r., czekamy na Państwa na boisku Szkoły Podstawowej w Stępowie. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą, tradycyjnym obrzędem przekazania chleba i przemówieniami okolicznościowymi. Jutrzejsze uroczystości w sposób szczególny będą obchodzić strażacy z miejscowej jednostki. Gminno-parafialne dożynki są połączone z Jubileuszem 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stępowie. 

Na wszystkich mieszkańców gminy  i gości czeka wiele atrakcji m.in. występy artystyczne, kabaretowe, zawody sportowe, pokazy udzielania pierwszej pomocy, nieodpłatna strefa zabaw dla dzieci (dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia itp.), kino 7D oraz fotobudka. Organizatorzy przygotowali dwie strefy gastronomiczne, jedna na placu dożynkowym, druga przy remizie strażackiej. Wystawcy przygotowali ciekawe ekspozycje i gadżety dla odwiedzających stoiska.

W godzinach od 14.00 do 19.00 będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w ramach Festynu #SzczepimySię z KGW, organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sadłowie - współorganizatora dożynek.

Wieczorem, około godz. 18.45, zapraszamy na godzinny występ gwiazdy wieczoru. Tu nastąpiła zmiana w stosunku do programu dożynkowego, publikowanego wcześniej. Zamiast zepołu GAME COVER & Joanna Kaczmarkiewicz, wystąpi zespół ELLIXIR założony przez Przemysława Łazarza. Formacja wykona dla publiczność swoje utwory z gatunku polskiej muzyki tanecznej (Disco Polo) m.in.: "Rumiane policzki", "Piękna", "Twój na zawsze", czy najnowszy - "Diablica".

Od godz. 20.00 w remizie strażackiej rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej.

Organizatorami uroczystości są: Gmina Rypin, Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stępowie, OSP w Stępowie, KGW w Godziszewach, KGW w Sadłowie oraz sołectwo Stępowo.

 
wyświetl galerię w Cooliris
  • gf-cUsj-tYco-zLGf_ellixir-320x213
  • ellixir3

 

Do przyjazdu na uroczystości zachęcają również witacze dożynkowe przygotowane przez mieszkańców wsi Stępowo i społeczność Szkoły Podstawowej w Stępowie.

  • autor: Marzena Zdrojewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • DSC_3334
  • _20210827_210516
  • DSC_3340
  • DSC_3337
  • DSC_3338

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.