Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2405445

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Rypin.

14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Urzędzie Gminy Rypin odbyła się narada z udziałem dyrektorów oraz nauczycieli. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń, a także podziękowań za pracę oraz podejmowany trud edukowania przyszłych pokoleń.

Wójt Gminy Rypin Janusz Tyburski wręczył nagrody nauczycielom z naszych gminnych szkół za szczególne osiągnięcia  w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Wyróżnieni zostali:

Pani Aneta Rumińska – nauczyciel matematyki, chemii oraz fizyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach i w Szkole Podstawowej w Zakroczu – za rozbudzanie talentów matematycznych, sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych: Kangur Matematyczny (wynik bardzo dobry), Liga Zadaniowa (laureat konkursu, III miejsce w etapie rejonowym), Ekonomia na co dzień (finaliści w edycji 2020 oraz 2021), wdrażanie i koordynowanie w szkole zewnętrznych inicjatyw, projektów i konkursów, takich jak: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, Warsztaty z Wyzwaniem, Światowy Dzień Wody, WOŚP.

Pan Krzysztof Zalewski – nauczyciel historii, informatyki oraz techniki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach i w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starorypinie Rządowym – za zaszczepianie w uczniach pasji do najnowszych technologii; programowania, robotyki, sukcesy w konkursie #OSEWyzwanie i zdobycie nagród głównych w postaci mobilnych pracowni multimedialnych dla Szkół Podstawowych w Kowalkach oraz w Starorypinie Rządowym. Realizuje autorski program innowacji pedagogicznej Nauka programowania przy użyciu Lego WEDO 2.0”. Uzyskał grant Fundacji Orange na zakup drukarek 3D dla Szkoły Podstawowej w Kowalkach i w Szkole Podstawowej w Starorypinie Rządowym, w związku z  realizacją programu #SuperKoderzy. Pan Krzysztof Zalewski prowadzi zajęcia dla uczniów w ramach tego programu pod nazwą „3 Wymiary matematyki”. Przystąpił do konkursu Fundacji Orange i wygrał udział Szkoły Podstawowej w Starorypinie Rządowym w programie nowoczesnej edukacji, pomagającej dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii pod nazwą Megamisja.

Pan Piotr Zgryziewicz – nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie i w Szkole Podstawowej w Zakroczu – za inspirujący, nieszablonowy sposób przekazywania wiedzy, przygotowanie i wsparcie merytoryczne uczniów biorących z powodzeniem udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim, m.in. uzyskanie dwukrotnie tytułu Laureata w Kuratoryjnym Konkursie Przedmiotowym z historii w edycji 2020 i 2021, III miejsce w XI Dobrzyńskim Konkursie na płytkę komputerową pt. „100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 80 lat od wybuchu II wojny światowej”, uzyskanie tytułu finalistki w I ogólnopolskim konkursie na prezentację multimedialną „Chrzest Polski” w lutym 2021 r., zorganizowanym przez Fundację „Słowo”. Pan Piotr Zgryziewicz jest inicjatorem projektu edukacyjnego „Niepodległa”, współorganizatorem wielu wydarzeń o charakterze patriotycznym oraz literackim. We współpracy z Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie i Grupą Artystyczną „Rekonstrukto” organizuje dla uczniów eksperymentalne lekcje żywej historii.

wyświetl galerię w Cooliris
  • 2
  • 3
  • 4

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.