Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2677117

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia źródła ogrzewania.

Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Deklaracje, można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym roku, właściciele i zarządcy budynków mają czas na złożenie deklaracji do 30 czerwca 2022 roku. Dotyczy to jednak tych źródeł ciepła, które były zainstalowane przed 1 lipca 2021 roku. Jeśli dom będzie miał nowe źródło ogrzewania i zostanie ono zainstalowane i uruchomione po 1 lipca 2021 r. to zgłoszenia trzeba będzie dokonać w ciągu 14 dni. 14 dniowy termin na złożenie deklaracji obowiązuje także właścicieli budynków oddanych do użytkowania po 1 lipca 2021 r.

Deklarację można złożyć w prosty i szybki sposób przez stronę:  www.gunb.gov.pl. Wystarczy mieć profil zaufany lub e-dowód. Dla osób, które nie mogą złożyć deklaracji on-line istnieje możliwość złożenia jej w formie papierowej, osobiście w Urzędzie Gminy Rypin, ul. Lipnowska 4, pokój nr 4, bądź wysyłając pocztą. Dane z deklaracji trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedna bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Więcej informacji nt. składania deklaracji znaleźć można na stronie:  www.gunb.gov.pl

Za brak złożenia deklaracji będzie grozić grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Ulotka CEEB

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.