Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2746428

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Uzgodnienia projektu ścieżki pieszo-rowerowej z Ostrowitego do Rypina.

12 lipca 2022 roku spotkali się przedstawiciele pięciu samorządów – partnerów porozumienia oraz przedstawiciele wykonawcy dokumentacji projektowej na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Ostrowitego do Rypina w sprawie ostatecznych uzgodnień projektu budowlanego.

Spotkanie było wynikiem podpisanego w październiku 2021 roku porozumienia pomiędzy pięcioma samorządami:  Województwem Kujawsko-Pomorskim, Powiatem Rypińskim,  Gminą Miasta Rypin, Gminą Brzuze i Gminą Rypin o współpracy i współfinansowaniu inwestycji: „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 534 od miejscowości Ostrowite do skrzyżowania z ulicą Kościuszki w Rypinie”. Liderem porozumienia jest Gmina Rypin.

Zaprojektowana ścieżka pieszo-rowerowa będzie miała długość ponad 7 km. Poprzez jej budowę, odseparowany zostanie na tym odcinku drogi wojewódzkiej ruch pieszo-rowerowy od ruchu samochodowego. Powstanie ścieżki pieszo-rowerowej przyczyni się w sposób znaczący do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim poprawy bezpieczeństwa rowerzystów oraz pieszych.  

wyświetl galerię w Cooliris
  • IMG_0957
  • IMG_0953
  • IMG_0956

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.