Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

2746302

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Zwrot podatku akcyzowego.

Urząd Gminy Rypin informuje, że w dniach od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. w pokoju nr 22 przyjmowane będą wnioski o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami), stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 roku do 31 lipca 2022 roku.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 roku wynosi: 110 x ilość ha użytków rolnych.

Stawka zwrotu wynosi 1 zł za 1 litr oleju napędowego.

W związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego, od 1 stycznia 2019 roku producenci rolni mogą ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, zakupionego i wykorzystywanego do chowu lub hodowli bydła. W tym wypadku, limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 roku wynosi: 40 x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z ARiMR potwierdzające średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Przyznany zwrot podatku akcyzowego zostanie przekazany na wskazany we wniosku rachunek bankowy w terminie do 30 października 2022 roku.

Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowgo został ogłoszony w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2018 roku (Dz. U. poz. 2466).

Druk wniosku można pobrać w Urzędzie Gminy Rypin, pokój nr 22 lub ze strony interentowej www.rypin.pl.

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.