Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

3160703

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Nabór wniosków o zakup węgla.

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 34, ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. z 2022r., poz. 2236) informuję, że Gmina Rypin przystępuje do zakupu paliwa stałego w celu jego dalszej odsprzedaży mieszkańcom gminy Rypin, po cenach preferencyjnych.

Począwszy od dnia 7 listopada 2022 roku (poniedziałek), w holu budynku Urzędu Gminy Rypin przyjmowane będą wnioski o zakup preferencyjny węgla. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności złożenia w urzędzie. Wzór wniosku został zamieszczony poniżej. Uprawnione do złożenia wniosku są wszystkie gospodarstwa domowe, którym przysługuje dodatek węglowy. Maksymalna ilość węgla, jaką będzie można zakupić po niższej cenie to 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku oraz 1,5 tony w okresie od 1 stycznia 2023 roku do 30 kwietnia 2023 roku. Po złożeniu wniosku, pracownicy urzędu dokonają jego weryfikacji, wystawią fakturę, która po opłaceniu będzie umożliwiała odbiór węgla ze składu będącego własnością przedsiębiorcy, zlokalizowanego na terenie gminy Rypin lub miasta Rypina. O punktach odbioru węgla oraz ostatecznej cenie, która nie będzie wyższa niż 2.000 zł za 1 tonę, poinformujemy po zakończeniu negocjacji z przedsiębiorcami.

Obecnie oczekujemy na podpisanie umowy z Polską Grupą Energetyczną, na podstawie której będziemy mogli zakupić węgiel w celu jego dalszej dystrybucji do mieszkańców.

 

Wójt Gminy Rypin dr inż. Janusz Tyburski

 

 

Formularz wniosku:

 

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.