Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

3005156

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

IV. Wojewódzki Konkurs Literacki „Słowem o Szafarni”.

21 stycznia b.r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni zagościli laureaci IV. Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pn. „Słowem o Szafarni”. Podczas uroczystej gali połączonej z koncertem jury wyłoniło nagrodzonych. Uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Borzyminie – Weronika Czarnecka zajęła trzecie miejsce.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, adresowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności pisarskich i  poszerzanie wiedzy młodych ludzi o historii regionu. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania dotyczącego pobytu Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w oparciu o wybrany fragment Kuriera Szafarskiego. Autorzy w swoich pracach mieli odnieść się do dowolnego wydarzenia wspomnianego przez Chopina w Kurierze,  które stało się punktem wyjścia, częścią lub zakończeniem dla zawartej w opowiadaniu historii. Weronika w swojej pracy zatytułowanej „Jak Fryderyk okrężne świętował” nawiązała do tradycji regionu – miejscowych obrzędów ludowych, w których młody kompozytor brał udział.  Wyeksponowała jednocześnie fascynację Chopina folklorem, co miało wpływ na jego przyszłe kompozycje – wyjaśnia Iwona Kruszyńska, która sprawowała opiekę merytoryczną nad pracą uczennicy.

Serdecznie gratulujemy.

wyświetl galerię w Cooliris
  • szafarnia - zdjęcie 1
  • szafarnia zdjęcie 2

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.