Gmina Rypin

Galeria zdjęć

Herb

Menu

Wyszukiwarka

Licznik odwiedzin

3005239

Dane adresowe

Urząd Gminy Rypin

ul. Lipnowska 4

87-500 Rypin

  • Urząd Gminy Rypin

Treść strony

Apel do właścicieli psów.

W związku z licznymi przypadkami biegających bez nadzoru psów, apelujemy do ich właścicieli o odpowiedzialne postępowanie i właściwą opiekę nad nimi. Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, jakie przepisy prawa nakładają na jego właściciela. 

Pamiętajmy o:

- konieczności właściwego zabezpieczenia kojców i ogrodzeń posesji,

- prowadzeniu psa na smyczy w miejscach publicznych, a w przypadku ras uznanych za agresywne oraz w inny sposób zagrażających otoczeniu – także w kagańcu,

- zwalnianiu psa ze smyczy jedynie na swojej posesji pod warunkiem, że posesja jest ogrodzona, właściwie oznaczona oraz uniemożliwia wstęp osób trzecich.

Jeśli w wyniku niedopilnowania psa (wypuszczenia poza posesję), dojdzie do pogryzienia ludzi i innych zwierząt lub uszkodzenia (zniszczenia) mienia, właściciel psa może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej i finansowej. Kara grozi również w przypadku, gdy pies nie stwarza większego zagrożenia dla innych, ale biega poza posesją bez smyczy.

Pamiętajmy również o tym, że nawet łagodne w opinii właściciela zwierzę, biegające bez opieki, na dodatek w większych grupach, może wzbudzać strach u osób poruszających się pieszo lub rowerem. Nawet łagodne zwierzę w towarzystwie innych psów może zachowywać się agresywnie. Dbajmy zatem o bezpieczeństwo dzieci i osób dorosłych, sąsiadów i osób obcych poprzez właściwy nadzór nad czworonogami.

wyświetl galerię w Cooliris
  • ...

« wstecz

Zarejestruj numer telefonu w bazie Gminy Rypin Unia Europejska; Fundusze Europejskie

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.